Hlavní informace

Kalendář akcí

plzenske-inovacni-vouchery-17-18
1. 9. - 11. 10. 2017

Plzeňské inovační vouchery 17/18

Program „Plzeňské podnikatelské vouchery 2017 - 18“ podporuje spolupráci podniků a výzkumných organizací v Plzeňské metropolitní oblasti, kdy podnikatelské subjekty mohou získat dotaci na nákup služeb od výzkumných organizací. Cílem programu je posílit inovační aktivity firem a přispět tak ke zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V tomto programu na rozdíl od předchozích budou podpořeny pouze firmy se sídlem či provozovnou v Plzeňské metropolitní oblasti, nikoli tedy v celém Plzeňském kraji, jak tomu bylo v předešlých ročnících úspěšného programu.
Zájemci mohou podávat žádosti o dotace prostřednictvím BIC (Podnikatelského a inovačního centra Plzeň) v termínu od 1.9.2017 do 11.10.2017. A rozhodně nejde o málo, neboť město Plzeň vyčlenilo na program finanční prostředky v celkové výši 2.000.000 Kč.
Žadatelé mohou získat dotaci na nákup služeb, jejichž výsledky potřebují na plánované inovační aktivity, ve výši až 75 % ceny, nejvýše však 120.000,- Kč (malé a střední podniky - dotace 75 %, velké podniky - dotace 40 %). V tomto kole programu však budou mít subjekty, které využijí multioborových služeb, tj. komplexních služeb od výzkumných organizací, na kterých se budou podílet odborníci z různých oborů, například z různých výzkumných organizací nebo různých fakult, kateder či pracovišť, možnost požádat o dotaci až do výše 180 tisíc Kč.

Číst dál...

ger-cze-mise-v-oblasti-smart-textilii
11. 9. - 12. 9. 2017

GER/CZE mise v oblasti smart textilií

BIC Plzeň, člen sítě Enterprise Europe Network, organizuje ve spolupráci s partnerem z durynského Erfurtu misi německých firem v oblasti smart textilií. Cílem akce je setkání zástupců českých a německých společností a dohodnutí vzájemné spolupráce. Součástí mise bude návštěva české firmy APPLYCON a Regionálního inovačního centra elektrotechniky při ZČU v Plzni.
Akce se koná v termínu 11.-12. září 2017 v Plzni, přičemž v rámci doprovodného programu mohou zájemci navštívit též jednu z dominant západočeské metropole - pivovar Plzeňský Prazdroj a Beer factory.
Mezi německými účastníky mise najdete například firmy SmartTex Network Thueringen, ITP GmbH (Society for Intelligent Textile Products), Carpet Concept Teppichfabrik GmbH & Co.KG, Innovent Jena, ale i mnohé další. Zajímate-li se o oblast smart textilií nebo v ní dokonce podnikáte, odpověď na otázku, zda na akci zavítat, je pro Vás jednoduchá: Ja, klar!

Číst dál...

czech-rep-business-expo-olomouc
12. 9. - 14. 9. 2017

Czech Rep. Business Expo Olomouc

Na Výstavišti Flora v Olomouci se ve dnech 12. - 14. září 2017 koná mezinárodní multioborový veletrh Czech Republic Business Expo 2017, který v sobě kombinuje výhody prezentace na veletržním stánku, setkání s odborníky na problematiku exportu, cestovního ruchu a vědy a výzkumu během konferenčních bloků a B2B setkání s obchodními partnery z Evropy, Asie i Ameriky. Akce je mezinárodně sledována, a proto se těší zájmu reprezentací z více než 60 zemí světa. Účastníci veletrhu budou mít jedinečnou příležitost vyslechnout si přednášky odborníků s dlouholetou praxí, seznámit se s nabídkou a novinkami prezentovanými na veletržních stáncích více než stovky vystavovatelů ze tří kontinentů a ochutnat národní speciality z různých koutů světa.
Veletrh učiní průřez velkým množstvím oborů, mezi nimiž budou zastoupeny například stavebnictví a energetika, strojírenství, zdravotnictví, elektronika a elektrotechnika, kybernetika, robotika a IT či doprava a cestovní ruch. Pořadatelé z 2K Consulting s.r.o. věří, že touto akcí podpoří české firmy a jejich produkty či služby, zvýší úroveň ekonomické diplomacie a v neposlední řadě též nakopnou bilaterální obchodní spolupráci mezi zúčastněnými podnikateli. Udělejte si v polovině září čas a přijďte se podívat!

Číst dál...

design-thinking-festival-2017
26. 9. 2017

Design Thinking Festival 2017

Jak úspěšně inovovat výrobek, službu či výrobní proces a nedělat z toho vědu? Můžete se inspirovat u designérů a zkusit postup, kterému říkají design thinking! V jeho průběhu je třeba následovat linii EMPATIE → DEFINICE → NÁPADY → PROTOTYPY → TESTOVÁNÍ. Konferenci, jejímž partnerem je též Česká inovace a která se koná 26. září 2017 v areálu DEPO2015 v Plzni, pořádá BIC Plzeň, člen Enterprise Europe Network. Na konferenci vystoupí celá řada zajímavých speakerů, mezi nimiž jsou například Lenka Novotná (zakladatelka společnosti Plastia), Pavel Janda (Direct People) či Tomáš Grünwald (T-Mobile). Konference svým účastníkům již v minulých letech přinesla jedinečnou inspiraci a motivaci a náhled na design z pohledu procesů, engineeringu a klientské zkušenosti, přičemž letos to v tomto ohledu nebude jiné! Nepropásněte svou šanci a zaregistrujte se, dokud jsou volná místa! Těšíme se na setkání s Vámi :)

Číst dál...

veletrh-it-sa-2017
10. 10. - 12. 10. 2017

Veletrh it-sa 2017

Letošní ročník největšího evropského veletrhu zaměřeného na oblast IT security se koná 10. - 12. října v německém Norimberku. Firmy a instituce mají možnost účastnit se této mezinárodní akce prsotřednictvím společného stánku organizovaným agenturou Czech Trade. Stánek českých společností je spolufinancován z OPPIK, projekt NOVUMM KET. Povinná výše participace firmy je 50 % nákladů. Dodavatel zajistí celou účast na klíč, jestliže se firma bude podílet na společném stánku velikostí 6sqm, celkové náklady zahrnující plochu, poplatek, stavbu a vybavení stánku, grafiku a zápis v katalogu činí 135 560 Kč, firma se podílí částkou 67 780 Kč.
Detailní rozpis nákladů bude zaslán na vyžádání, kontakty níže.Velikost plochy je samozřejmě možno měnit, vybavení expozice také, konkrétní přání lze řešit s dodavatelem expozice. Nárok na čerpání finanční podpory mají MSP se sídlem či provozovnou mimo Prahu.

Číst dál...

Další informace