Hlavní informace

Kalendář akcí

deadline-souteze-famelab
27. 2. 2017

Deadline soutěže FameLab

Popularizace vědy je horkým tématem moderní doby. British Council se snaží přispět k rozvoji vědeckého a výzkumného prostředí v České republice prostřednictvím unikátní soutěže FameLab určené studentům a pracovníkům přírodovědných či technických oborů. Úkolem soutěžících je během pouhých tří minut vysvětlit publiku a odborné porotě své vědecké téma. Při projevu se hodnotí vědecká správnost, srozumitelnost laické veřejnosti i případná zábavnost a atraktivnost. Z oblastních kol soutěže vzejde deset kandidátů na vítěze, kteří si to po školení MasterClass rozdají v celonárodním finále. Celkový vítěz bude reprezentovat ČR v anglickém Cheltenhamu. Soutěž si rychle získala na popularitě, když se jí v úvodních 6 ročnících zúčastnilo více než 6000 mladých vědců z celkem 30 zemí světa. Hlavním cílem tohoto zajímavého projektu je zlepšit komunikaci vědců s veřejností a nastínit publiku aktuální ukázky toho, čím se v současnosti zabývá výzkum v oblasti medicíny, matematiky, přírodních a technických věd.

Číst dál...

predstavte-svuj-startup-cine
27. 2. 2017

Představte svůj startup Číně

Prague Startup Centre ve spolupráci s agenturou CzechInvest Vám nabízí unikátní možnost prezentovat fondu Shenzhen Capital Group (investováno 3,5 miliardy dolarů do 200 start-upů) se zájmem o zahraniční investice v rámci vlastní soutěže STAR. České kolo se koná 6.3. v Prague Startup Centre. Kromě investice z miliardového fondu Shenzhen Capital Group nabízí prize money 20 milionů korun a aktivní propagaci Vašeho start-upu v Číně, resp. pomoc s nalezením potenciálních obchodních partnerů (zákazníků či dodavatelů). V případě zájmu o účast prosím pošlete informace o svém start-upu v angličtině na info@praguestartupcentre.cz co nejdříve – počet míst je omezen na 20 inovativních start-upů s mezinárodním potenciálem – deadline 27.2. Informaci o postupu do výběrového řízení obdrží přihlášení účastníci 1.3. Nenechte si tuto šanci proklouznout mezi prsty.

Číst dál...

veletrh-veda-vyzkum-inovace
28. 2. - 2. 3. 2017

Veletrh Věda Výzkum Inovace

"Veletrh Věda Výzkum Inovace vytáří novou platformu pro propojení vědecko-výzkumné a aplikační sféry." Tímto mottem láká návštěvníky letošní ročník veletrhu, který poskytuje zajímavou možnost, jak prezentovat své projekty v přítomnosti úspěšných osobností v oblasti vědy a inovací. Veletrh VVI, který se koná na Výstavišti v Brně ve dnech 28.2 - 2.3.2017 zahrnuje B2B veletrh, workshopy, semináře, konference, vědecké panely, networking, inspirativní snídaně a mnoho dalšího. Zajímáte-li se o aktuální vědeckou či inovační sféru, určitě vaši pozornost v Brně upoutá minimálně jeden z celkem devíti tematických okruhů, které budou na místě k vidění. Vlastní stopu na veletrhu poté můžete zanechat pomocí různých forem prezentace, kterými jsou například kompetní výstavní expozice, organizace workshopů či seminářů, příspěvky na konferenci či nabízení propagačních materiálů. Máte už začátek března zakroužkovaný v kalendáři?

Číst dál...

ziva-talkshow-operitiv-4
7. 3. 2017

Živá talkshow Operitiv 4

Společnost Opero ve spolupráci se světoznámým Forbes si vás dovoluje pozvat na další díl podvečerní talk show Operitiv. O tom, že rozhodně nepůjde o nudný začátek večera, svědčí i pestrá skladba témat, která se během show dostanou na přetřes. Jak se vede rodinný podnik bez hádek? Mluvila při své svatbě v Indii hindsky? A podala by ruku Romanu Jančurovi? Dá se teorie her uplatnit při psaní divadelních her? Kdo by mohl porazit Zemana? A proč používá několik jmen? Zajímá-li vás odpověď na všechny (či alespoň některé) z těchto otázek, mohli byste mít o program na 7. března předem postaráno. Hosty chystaného dílu budou tentokrát Šárka Litvinová (
spolumajitelka rodinné firmy Asiana (Letuska.cz), indoložka a sběratelka umění) a René Levínský (matematik, dramatik, scénárista a vinař). Kapacita sálu je omezena, proto si nenechte své místo v něm vyfouknout!

Číst dál...

13th-annual-global-microfinance-forum
16. 3. - 17. 3. 2017

13th Annual Global Microfinance Forum

Mikrofinancování je novým fenoménem moderní doby, který aktuálně prochází četnými změnami: microfinance institutions uvádějí na trh nové produkty, dochází k zapojování tradičních finančních institucí, jakými jsou například banky a pojišťovny, je přijímána legislativa, která celý sektor stále podrobněji reguluje a tak podobně. A právě dvoudenní fórum organizované společností UNIGLOBAL, které se tentokrát bude konat v Praze, je zaměřeno výhradně na oblast mikrofinancování. Program fóra bude zajímat především představitele MFIs, bank, ale rovněž i soukromé investory či rozvojové organizace. Mezi řečníky budou největší soukromí i veřejní investoři, jakož i osoby z komerčních bank a dalších finančních organizací, a to z celého světa. Zástupci těchto subjektů (například Oikocredit, Accion, Central Bank of Kosovo či ING) se sjedou ve dnech 16. a 17. března do Prahy, aby prodiskutovali témata jako aktuální situaci na trhu mikrofinancování, vztah finančních subjektů k podpoře trvale udržitelného rozvoje, možnosti crowdfundingu a alternativního financování a mnohé další záležitosti. Pohybujete-li se i Vy v diskutované oblasti, můžete mít program na poloviu března již vymyšlený!

Číst dál...

wolves-summit-warsaw
28. 3. - 29. 3. 2017

Wolves Summit Warsaw

Unikátní inovační akce masového formátu se koná ve dnech 28. a 29. března v polské Varšavě! Wolves Summit je mezinárodní networkingová konference, na které se setká 350 startupů, 50 scaleupů, 250 investorů a 350 výkonných ředitelů = smícháním těchto ingrediencí vznikne největší diskuze o inovacích, technologiích a byznysu na evropské scéně v rámci letošního jara. Pokud i vy a váš projekt chcete být součástí něčeho většího, neváhejte a připojte se k Wolves Summitu, dokud jsou volná místa! Obratem získáte šanci navázat nové obchodní vztahy se zahraničními podnikateli i klienty (systém 1:1 meetings), či dokonce s investory, kteří mohou pomoci dostat váš projekt na výsluní.

Číst dál...

ctu-and-at-t-v4-hackathon
7. 4. - 8. 4. 2017

CTU and AT&T V4 Hackathon

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve spolupráci se společností AT&T pořádají v roce 2017 další ročník úspěšného Hackathonu, který v minulém roce poskytl příležitost proo měření sil vývojářů mobilních aplikací v různých oblastech společenského života. Letošním tématem Hackathonu je "Internet of Things & Data Analytics", a to v následujících kategoriích: Smart Cities, Zdravotnictví, Udržitelnost, Domov a Open Data. Vítězný tým si odnese hlavní cenu v hodnotě 10.000 USD, finančně ohodnoceny budou i produkty týmů na druhém a třetím místě. Na Hackathon můžete přijet v již sestaveném týmu, či vybudovat vlastní až na místě v průběhu registrace. Registrace bude spuštěna 7.4.2017 od 11 hodin v brněnském Holiday Inn. Konec akce je poté naplánován na 8.4.2017 v pět hodin odpoledne. Troufnete si se svým týmem na účast v této prestižní soutěži i vy?

Číst dál...