Hlavní informace

Corporate Health Day 2017

55
Společnost Human Garden vás zve na podnětnou konferenci s názvem Corporate Health Day 2017, která sdílí a propaguje myšlenku projektu Zdravá firma. Cílem je zaměřit pozornost lídrů firem nejenom na finanční výsledky, ale rovněž na mentální a fyzické zdraví zaměstnanců, zdravé pracovní prostředí i sociální dopad pozitivních změn ve firmách, neboť to vše je nerozlučně propojeno. Konference bude probíhat formou sdílení, rozhovorů a panelových diskuzí. Rozhovory budou zaměřeny převážně na transformace a zvládání změn ve firmách, využívání alternativních zdrojů získávání zaměstnanců, řeč bude ale také o příležitostech, které nám přináší 21. století a s tím spojená digitalizace. Konferencí bude provázet moderátorka Štepánka Duchková, výtěžek z akce bude poté předán Nadačnímu fondu Petra Koukala – STK pro chlapy.
Datum: 23. 5. 2017
Čas: 8:30-15:40
Místo: konferenční sál společnosti Microsoft, Vyskočilova 1561/4a, Praha 4
Informace:

Registrační formulář a další potřebné informace najdete na http://humangarden.com/akce

corporate-health-day-2017
23. 5. 2017

Corporate Health Day 2017

Společnost Human Garden vás zve na podnětnou konferenci s názvem Corporate Health Day 2017, která sdílí a propaguje myšlenku projektu Zdravá firma. Cílem je zaměřit pozornost lídrů firem nejenom na finanční výsledky, ale rovněž na mentální a fyzické zdraví zaměstnanců, zdravé pracovní prostředí i sociální dopad pozitivních změn ve firmách, neboť to vše je nerozlučně propojeno. Konference bude probíhat formou sdílení, rozhovorů a panelových diskuzí. Rozhovory budou zaměřeny převážně na transformace a zvládání změn ve firmách, využívání alternativních zdrojů získávání zaměstnanců, řeč bude ale také o příležitostech, které nám přináší 21. století a s tím spojená digitalizace. Konferencí bude provázet moderátorka Štepánka Duchková, výtěžek z akce bude poté předán Nadačnímu fondu Petra Koukala – STK pro chlapy.

Číst dál...

jic-open-day-2017
24. 5. 2017

JIC Open Day 2017

Jihomoravské inovační centrum zve zájemce na čtvrtý JIC Open Day, který se tentokrát koná 24.5.2017 v Brně. Tématem letošního Open Day budou především skutečné příběhy inovativních firem a jejich praktické zkušenosti. Těšit se můžete na následující přednášky: První kroky ve světě byznysu (začátky podnikání), Granty, banky, investoři (finance), BigClown - příběh spinoffu Jablotronu (startupy), Facebook ve službách vašeho podnikání (marketing), Motivace a výkon bez přetěžování (lidské zdroje), JMK a Brno: Kam směřujeme (inovační strategie), Eurotrip: startup ecosystem edition (internationalisation). Vedle přednášek bude součástí programu též panelová diskuze, fórum expertů a networking, kde budou moci návštěvníci získat cenné kontakty a navázat perspektivní spolupráci s ostatními účastníky. Nezapomeňte, středa 24.5.2017 v budově JIC INMEC v Brně!

Číst dál...

konference-asbuco-2017
25. 5. 2017

Konference ASBUCO 2017

Asia Business Conference ASBUCO 2017 je výroční konference o podnikání a obchodní spolupráci s asijskými teritorii. Jedná se o setkání komunity investorů, obchodníků a politických subjektů, které podporují rozvoj obchodní spolupráce s asijskými teritorii. Cílem konference je podpořit obchodní spolupráci mezi českými institucemi a jejich asijskými protějšky. Tématem letošní konference je „Asie v českém byznysu: Kam směřujeme?“. Konference je rozdělena do tří bloků. První se zaměří na zahraniční obchod, druhý na asijské investice v ČR a třetí na spojený výzkum a vývoj. Řečníci ze státní i soukromé sféry přednesou příspěvky na téma současného stavu exportu, investic, výzkumu, politické spolupráce a nastíní perspektivy budoucího vývoje. Konference proběhne v češtině se simultánním tlumočením do angličtiny.
Pro vstup na konferenci je nezbytná registrace, zarezervujte si proto své místo včas!

Číst dál...

sraz-na-volne-noze-se-krtem-knihy
26. 5. - 28. 5. 2017

Sraz Na volné noze se křtem knihy

Portál nezávislých profesionálů Na volné noze organizuje o víkendu 26. až 28. května v jihomoravských Valticích již 12. sraz nezávislých profesionálů, coby každoroční oslavu svobodného podnikání a života na volné noze. Kromě networkingu, pásma rozhovorů či mezioborových setkání se můžete dále těšit na procházky, víno z moravských sklípků, hudební koncerty, gardenparty a spoustu dobrého jídla. O víkendu proběhne též komunitní křest knihy Roberta Vlacha "Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové", v níž předává cenné know-how stávajícím i budoucím freelencerům a popisuje krásy i úskalí tohoto stylu podnikání. Pokud jste tedy neměli na tento víkend doposud plán, už ho máte! Neváhejte se zařadit mezi předpokládanou stovku účastníků různých zájmů, profesí i věkových kategorií :) Podrobné informace o tomto neformálním víkendu získáte na e-mailové adrese portal@navolnenoze.cz, kde rovněž můžete provést samotnou registraci.

SHRNUTÍ INFORMACÍ K AKCI:

• termín – víkend od 26. do 28. května 2017 (pátek odpoledne až neděle poledne)
• místo – Valtice (sklep Střední vinařské školy a Zámek Valtice)
• náplň – neformální společenské setkání s volným doprovodným programem
• účast – 60 až max. 130 účastníků různého věku i profese v přátelské náladě
• doprovod – možno přizvat partnera nebo kamaráda jako společenský doprovod
• ubytování – individuálně ve Valticích, Lednici nebo Břeclavi (od 300 Kč/noc)
• stravování – ve valtických restauracích nebo ve vlastní režii; bohaté večerní rauty
• vyžití – Lednicko-valtický areál, procházky po okolí, bosá stezka, cykloturistika aj.
• doprava – jednoduché a rychlé spojení autem i vlakem ze všech velkých měst

Číst dál...

tyden-inovaci-2017-konference
26. 5. 2017

Týden inovací 2017 + Konference

European Leadership & Academic Institute (ELAI) pořádá v rozmezí dnů 22. - 28.5.2017 událost s názvem Týden inovací, která proběhne na desítkách míst České republiky s cílem seznámit firmy, města a také širší veřejnosti s nejnovějšími světovými trendy na poli inovací a moderních technologií. Vrcholem Týdne inovací poté bude dvoudenní Innovation Summit Prague, který proběhne ve dnech 26. – 27. května v nových moderních prostorách Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) ČVUT. Jeho součástí bude celodenní konference v pátek 26. května s předními zahraničními a tuzemskými odborníky na inteligentní systémy, konkrétně Smart City a umělou inteligenci. Těšit se můžete na takové osobnosti jakými jsou Seán Ó hÉigeartaigh, ředitel Centra pro studium existenčních rizik Cambridgeské univerzity, který se zabývá existenčními riziky a dopady umělé inteligence, Dirk Ahlborn, CEO Hyperloop Transport Technologies, který jako pravá ruka Elona Muska určuje budoucnost dopravy, nebo Chris Kelsey, mladý génius, který ve svých devatenácti se svou firmou připravuje v Dubaji stavbu prvního mrakodrapu na světě vytištěného 3D tiskárnou. Kupte si proto zavčasu své vstupenky a přijďte se 26.5.2017 inspirovat do Prahy.

Číst dál...

usti-city-hackathon
2. 6. - 4. 6. 2017

Ústí City Hackathon

Dostaneš unikátní data, nocleh i jídlo, a víkend, abys ukázal, co v tobě je, a v týmu vymyslel něco, co pomůže jiným. To je ÚSTÍ CITY HACKATHON, na který tě zve ICUK (Inovační centrum Ústeckého kraje). O co že se jedná? Hackathon – to jsou tři dny, během kterých ze sebe dostanete maximum. Hackathon je výzvou nejen pro programátory, ale také pro grafiky, webdesignéry či idea makery. Budete mít příležitost se dostat k nevšedním datům a předvést jejich využití. Díky svým nápadům tak můžete přispět ke zvýšení kvality života v Ústí nad Labem a spustit lavinu otevřenosti, která se může prolnout do celého Ústeckého kraje. Kreativitě se mezou nekladou. V tomto Hackathonu to platí dvojnásob - výstupem práce týmů mohou být koncepty, které budou ukazovat možnosti chytrých řešení a využití technologií ve městě či doporučení, která data k tomu bude ještě nutné zveřejnit. Odvážnější se mohou pustit do tvorby aplikací, prototypů pro IoT či appletů. K dispozici budete mít pracovní prostory s částí pro relax i spánek, jídlo a kvalitní internetové připojení bude samozřejmostí.
Každý účastník má šanci získat obrovskou zkušenost, kontakty k nezaplacení a možnost být tím, kdo dá nový impuls k rozvoji regionu. Kromě toho se bude soutěžit též o hlavní ceny, kterými jsou vstup do pragramu BizSpark+, fast track do Laboratoře Vodafone, volný kredit do cloudu Microsoft Azure a fast track do inkubátoru ICUK! Neváhejte a přihlaste se - soutěž se koná už ve dnech 2.-4.6. 2017.

Číst dál...

operitiv
6. 6. 2017

Operitiv 7

Naše partnerská společnost Opero Vás srdečně zve na další díl populární pravidelné talk show, kterou moderují Veronika Sedláčková a Ondřej Cihlář, a která se dlouhodobě těší velkému zájmu publika. Pozvání do sedmého dílu tentokrát přijali Taťána Le Moigne a Martin Janecký. Taťána je první dámou českého internetu, působí ve funkci ředitelky CZE a SVK pobočky společnosti Google. Popovídá mimojiné o tom, proč se po své bohaté profesní kariéře rozhodla usadit v Praze, jak bude vypadat internet za dvacet let či jak motivuje své zaměstnance. Martin je sklář a výtvarník, který patří k absolutní světové špičce ve sklářském uměleckém oboru tvarovaného skla za horka a pracuje na Aljašce a žije v USA. Odpoví také na otázky, proč tvaruje ze skla lebky, zda jeho tvorbu ovlivňuje aljašská příroda a jak se chová, když mu socha po šesti hodinách práce praskne. Kapacita sálu je omezena, zarezervujte si proto své vstupenky včas! :)

Číst dál...

prumysl-4-0-praha
7. 6. 2017

Průmysl 4.0 Praha

Hospodářské noviny Vás zvou do právě otevřených unikátních prostor Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze, na druhý ročník konference, která se věnuje nejnovějším trendům automatizace výroby a novým změnám, které se začínají dotýkat všech výrobních podniků. Do výroby vstupuje změna srovnatelná s masivním nástupem parních strojů. Postupující digitalizace umožní firmám plnit náročnější požadavky zákazníků a vyrábět individualizované výrobky s náklady masové výroby. Digitalizace ovlivní celý výrobní proce a změní také požadavky na kompetence pracovníků. Na změny průmyslové výroby se musí připravit všechny tuzemské firmy, jedině ten, kdo bude schopný inovovat své výrobní procesy a pružně reagovat, neztratí svou konkurenceschopnost. Cílem konference Průmysl 4.0 je ukázat, jak postupuje zavádění principů nastupující průmyslové revoluce v českých firmách, a poskytnout inspiraci a rady těm, kteří jsou v digitalizaci výroby ve svých provozech teprve na začátku, nebo dokonce o ní zatím jen uvažují.

O své zkušenosti se s Vámi podělí společnosti jako Valeo, ŠKODA Auto, Panasonic Automotive Systems Czech, Bentley Systems Incorporated, Sapeli, Siemens, GZ Media, A123 Systems, Kiekert CZ, Asseco Solutions a další.

Konference je určena zejména pro majitele a management výrobních podniků, státní správu a samosprávu, vědce a výzkumné pracovníky, zástupce VŠ, IT management, personalisty, poradenské a konzultační agentury.

Číst dál...

konference-equilibrium
13. 6. - 14. 6. 2017

Konference EQUILIBRIUM

Síť RED BUTTON Vás zve na letošní zajímavou konferenci s názvem EQUILIBRIUM, která se koná 13. a 14.6. 2017 v Kaskádách v Brně. Konference s podtitulem "Hledání rovnováhy jako životní postoj" bude akcí, na níž se spojí energie sta lidí a jejich jedinečných příběhů. Equilibrium bude o rovnováze, vzájemné inspiraci a různosti pohledů na témata, kterými aktuálně nejvíc žijeme. Jedinečnost výsledku zaručuje, že konference vzniká v duchu principů sítě RED BUTTON - spoluvytváří ji parta lidí, kteří se propojili právě a jen pro tento projekt. Můžete se těšit také na unikátní formát setkání – každý z pěti garantů si vybral své téma (více na blogu konference) a pozval si k němu i další dva hosty. Co vás tedy čeká? Strávíte dva dny ve společnosti lidí, kteří každý den řeší podobné výzvy jako vy. Konference je určena majitelům firem, lídrům týmů a manažerům, kteří vnímají rovnováhu jako ideální stav - a hledání rovnováhy jako nástroj k vlastnímu rozvoji a rozvoji lidí, kterými jsou obklopeni. Hledání rovnováhy je pro mnoho z nás součástí cesty za poznáním.
Kapacita konference je 80 míst, a proto s rezervací místa neváhejte dlouho!:)

Číst dál...

horizont-2020-informacni-seminar
19. 6. 2017

Horizont 2020 - informační seminář

Technologické centrum AV ČR ve spolupráci s Českou membránovou platformou z.s. pořádají 19.6. informační seminář s názvem "Program Horizont 2020 – aktuální směry výzkumu a připravované výzvy v oblasti průmyslových technologií a energetiky". Jak název napovídá, Seminář, který je pořádán ve spolupráci s Českou membránovou platformou, z.s., se zaměří na možnosti financování z evropského programu Horizont 2020 (H2020) pro špičkové inovační projekty. Zájemci získají přehled o struktuře programu H2020 a o možnostech zapojení do něj s důrazem na zaměření České membránové platformy. V rámci programu si návštěvníci mohou vyslechnout několik krátkých přednášek, po kterých bude následovat neformální diskuze s občerstvením. Registraci je možné provést do 16.6.2017. Za účast na semináři zájemci neplatí žádný poplatek.

Číst dál...

digirush-2017
29. 6. - 1. 7. 2017

DigiRush 2017

Chcete hned na počátku léta zažít něco velkého? Vyší pozornosti by potom neměla uniknout mezinárodní konference s názvem #DigiRush, kterou české hlavní město přivítá ve dnech 29.6. - 1.7.2017. Aktuálně se předpokládá účast více než 1.500 návštěvníků a delegátů evropských společností, kteří budou mít příležitost vyslechnout si inspirativní přednášky 48 renomovaných speakerů, mezi nimiž lze jmenovat Garyho Milnera, šéfa globálního digitálního marketingu ve společnosti Lenovo, či Mikea Germana, CDO zpravodajské společnosti VICE. Kromě toho bude součástí akce též networking a večírky, během nichž bude snadné navázat komunikaci (a možná rovnou též spolupráci) s ostatními účastníky třídenní konference. Akce bude přenášena rovněž online, pomocí technologie 360° videa, proto se budete moci zúčastnit též prostřednictvím virtuální reality. Odstartujte své léto inspirativně a ve velkém - Praha hostí #DigiRush!

Číst dál...

ceska-hlava-2017-deadline-prihlasek
30. 6. 2017

Česká hlava 2017 - Deadline přihlášek

MPO, Vláda České republiky a Česká Hlava, vyhlašují v rámci již 16. ročníku stejnojmenného projektu zaměřeného na vědu a výzkum, soutěž o nejlepší výrobkovou či technologickou inovaci realizovanou českými, ale i zahraničními podniky na území České republiky – cenu Industrie. Přihlášky s příslušnou dokumentací musí být doručeny v elektronické podobě na adresu kontakt@ceskahlava.cz. Příjem nominací byl právě zahájen a uzávěrka jejich příjmů je 30. června 2017. Laureát Ceny Industrie může být tuzemská nebo zahraniční právnická osoba se sídlem a činností v České republice.

Česká hlava je největší projekt pro rozvoj české vědecké a technické inteligence, tedy té části společnosti, která bývá mnohdy upozaděná, ačkoliv na ni stojí prosperita naší země. Projekt vznikl před 16 lety z iniciativy intelektuálů v čele s Arnoštem Lustigem a Prof. Antonínem Holým s jediným cílem – vytvořit projekt pro vědce a techniky, který by jim pomohl získat popularitu a prestiž, kterou v tak hojné míře věnujeme třeba sportovcům či umělcům. Česká hlava však není jen nejvyšší vědecké ocenění, ale řada vzájemně provázaných projektů, jejichž cílem je popularizace vědy, výzkumu a vzdělávání u široké veřejnosti, ale i pomoc při utváření vhodných podmínek pro efektivní propojení výzkumu s výrobní praxí a nastavení takových podmínek, které tuto synergii umožní a podpoří.

Laureátům je ocenění Česká hlava za vědu, výzkum a inovace předáváno v několika kategoriích již od roku 2002. Od roku 2006 je vítězná hlavní cena udělována premiérem České republiky na základě usnesení vlády jako "česká nobelovka za vědu, výzkum a inovace“ pod názvem Národní cena vlády Česká hlava.

Číst dál...

czech-rep-business-expo-olomouc
12. 9. - 14. 9. 2017

Czech Rep. Business Expo Olomouc

Na Výstavišti Flora v Olomouci se ve dnech 12. - 14. září 2017 koná mezinárodní multioborový veletrh Czech Republic Business Expo 2017, který v sobě kombinuje výhody prezentace na veletržním stánku, setkání s odborníky na problematiku exportu, cestovního ruchu a vědy a výzkumu během konferenčních bloků a B2B setkání s obchodními partnery z Evropy, Asie i Ameriky. Akce je mezinárodně sledována, a proto se těší zájmu reprezentací z více než 60 zemí světa. Účastníci veletrhu budou mít jedinečnou příležitost vyslechnout si přednášky odborníků s dlouholetou praxí, seznámit se s nabídkou a novinkami prezentovanými na veletržních stáncích více než stovky vystavovatelů ze tří kontinentů a ochutnat národní speciality z různých koutů světa.
Veletrh učiní průřez velkým množstvím oborů, mezi nimiž budou zastoupeny například stavebnictví a energetika, strojírenství, zdravotnictví, elektronika a elektrotechnika, kybernetika, robotika a IT či doprava a cestovní ruch. Pořadatelé z 2K Consulting s.r.o. věří, že touto akcí podpoří české firmy a jejich produkty či služby, zvýší úroveň ekonomické diplomacie a v neposlední řadě též nakopnou bilaterální obchodní spolupráci mezi zúčastněnými podnikateli. Udělejte si v polovině září čas a přijďte se podívat!

Číst dál...

veletrh-it-sa-2017
10. 10. - 12. 10. 2017

Veletrh it-sa 2017

Letošní ročník největšího evropského veletrhu zaměřeného na oblast IT security se koná 10. - 12. října v německém Norimberku. Firmy a instituce mají možnost účastnit se této mezinárodní akce prsotřednictvím společného stánku organizovaným agenturou Czech Trade. Stánek českých společností je spolufinancován z OPPIK, projekt NOVUMM KET. Povinná výše participace firmy je 50 % nákladů. Dodavatel zajistí celou účast na klíč, jestliže se firma bude podílet na společném stánku velikostí 6sqm, celkové náklady zahrnující plochu, poplatek, stavbu a vybavení stánku, grafiku a zápis v katalogu činí 135 560 Kč, firma se podílí částkou 67 780 Kč.
Detailní rozpis nákladů bude zaslán na vyžádání, kontakty níže.Velikost plochy je samozřejmě možno měnit, vybavení expozice také, konkrétní přání lze řešit s dodavatelem expozice. Nárok na čerpání finanční podpory mají MSP se sídlem či provozovnou mimo Prahu.

Číst dál...

Další informace