Hlavní informace

Aktuality

vychazi-druhe-vydani-evropsky-ocenene-knihy-o-inovacich

Vychází druhé vydání evropsky oceněné knihy o inovacích

Kniha Inovace - generátor výkonnosti firmy z dílny československého týmu pod vedením Prof. RNDr. Ludvíka Čichovského, CSc, MBA, MSc obržela na konci roku 2016 prestižní Cenu EU za inovace, což její autory motivovalo k publikaci 2. doplněného vydání, které nyní může být i Vaše!

Číst dál...

startuje-6-rocnik-social-impact-award

Startuje 6. ročník Social Impact Award

V pondělí 27. února se v České republice rozeběhl již 6. ročník mezinárodního vzdělávacího a akceleračního programu Social Impact Award, který je zaměřen na rozvoj společensky odpovědného podnikání mladých lidí. Díky tomuto akcelerátoru rozjelo své sociální podnikání za uplynulých pět let více než čtyřicet studentských týmů.

Číst dál...

adam-novak-vydava-knihu-inovace-je-rozhodnuti

Adam Novák vydává inspirativní knihu Inovace je rozhodnutí

Aplikace inovací v prostředí byznysu se s postupným vývojem trhu a ekonomiky mění z volitelné činnosti na nevyhnutelnou nutnost. Vzhledem ke stále intenzivnější konkurenci je nejen pro velké společnosti zcela zásadní držet krok s dobou a nepodcenit význam nových metod a technologií.

Číst dál...

jic-120-tentokrat-na-tema-technologie-pro-lepsi-zivot

JIC 120 tentokrát na téma Technologie pro lepší život

Pokud máte sto dvacet vteřin času navíc a nápad, jak přispět k rozvoji lifestyle technologií, neměli byste propásnout další ze série efektivních networkingových akcí organizovaných Jihomoravským inovačním centrem.

Číst dál...

poputuje-15-000-euro-a-1-cena-za-vyjimecne-socialni-inovace-do-ceska

Poputuje 15 000 eur a 1. cena za výjimečné sociální inovace do Česka?

Mezinárodní cena za sociální inovace SozialMarie 2017 je tu! První cena a finanční odměna ve výši 15 000 eur může putovat za výjimečnou sociální inovací také do Česka. Uzávěrka přihlášek je 24. ledna 2017.

Číst dál...

pavel-konecny-chceme-vyvinout-novy-zpusob-opravy-stroju

Pavel Konečný: Chceme vyvinout nový způsob opravy strojů

Startup Neuron SW pozná díky unikátní metodě založené na principu neuronových sítí rozbitý stroj po zvuku. Provozovatel se tedy včas dozví, že stroj bude potřebovat odstávku. Už dnes se o startup zajímají firmy jako Rolls Royce, Deutsche Bahn či Siemens.

Číst dál...

katerina-mikulkova-ctrnact-dni-v-sillicon-valley-vam-zmeni-zivot

Kateřina Mikulková: Čtrnáct dní v Silicon Valley vám změní život

Rozjeli s nadšením projekt a po čase zjistili, že se jim vymyká z rukou. Startup Travelove musel svůj podnikatelský plán kompletně přestavět. Co všechno tak zásadní změna obnáší?

Číst dál...

lenka-kucerova-chceme-prispet-ke-vzniku-nove-generace-technologickych-lidru

Lenka Kučerová: Chceme přispět ke vzniku nové generace technologických lídrů

Neziskovka Startlift vyhledává pro studenty, absolventy a mladé profesionály z oblasti počítačových věd příležitosti ke sbírání zkušeností v nejlepších světových technologických startupech. 

Číst dál...

od-vyzkumu-k-inovacim-cesta-a-vize-mladych-vedcu

Od výzkumu k inovacím – cesta a vize mladých vědců

Jak se stát úspěšným výzkumníkem a tvůrcem inovací? Přijďte si 12. října pro inspiraci do Klubu strategických manažerů s Jiřím Václavíkem, nositelem ceny Česká hlava 2013 pro mladé vědce. 

Číst dál...

rozhodnete-o-jednom-z-top-projektu-socialniho-podnikani

Rozhodněte o jednom z TOP projektů sociálního podnikání

Letošní ročník Social Impact Award (SIA) spouští Community voting! Od 5. do 26. září můžete i Vy volit online a hlasovat pro nejlepší projekt v oblasti společensky prospěšného podnikání.

Číst dál...

tomas-turek-chceme-tvorit-uzitecne-technologie-ktere-lidem-nekradou-cas

Tomáš Turek: Chceme tvořit užitečné technologie, které lidem nekradou čas

Inovativní zabezpečovací systém domácností vyvinul pražský startup Angee. Po měsících řady omylů, hledání cest ze slepých uliček a tvrdé práce dnes stojí na prahu globální expanze.

Číst dál...

libor-musil-i-kdybych-treba-cistil-zachody-delal-bych-to-s-vasni

Libor Musil: I kdybych třeba čistil záchody, dělal bych to s vášní

Šéf jedné z nejúspěšnějších světových firem v oblasti mobilních příček stavebního byznysu Liko-S předává v inspirativním rozhovoru pro Českou inovaci svůj recept na to, jak se stát nadšeným inovátorem a prosperujícím podnikatelem.

Číst dál...

ales-hamacek-a-jan-reboun-ve-vyzkumu-se-nesmite-bat-rikat-i-zdanlive-hlouposti

Ve výzkumu se nesmíte bát říkat i zdánlivé hlouposti

Systém, za jehož vývojem stojí vědci ze Západočeské univerzity, umožňuje šetrně zlikvidovat nežádoucí mikroorganizmy v procesních kapalinách. Díky němu už nebude nutné např. při obsluze obráběcích strojů používat biocidy způsobující vážné zdravotní potíže.

Číst dál...

michael-repetny-zpetna-vazba-je-nastroj-k-nezaplaceni

Michael Repetný: Zpětná vazba je nástroj k nezaplacení

Nástroj, který umí v milionech návštěv klientů na webu najít „zlato", vyvinul český start-up Zeerat. O tom, jak překonat řadu počátečních obtíží a naplnit globální ambice jsme si povídali se zakladatelem projektu Michaelem Repetným.

Číst dál...

rostislav-vocilka-uspesny-inovator-nesmi-zapominat-na-obchod

Rostislav Vocilka: Úspěšný inovátor nesmí zapomínat na obchod

Jak na přesné zadání etablované firmy postavit technologický start-up? Tomuto úkolu před lety čelil ředitel společnosti Flowmon Networks. V čem vidí hlavní faktory úspěchu?

Číst dál...

chcete-svou-firmu-vystrelit-spravnym-smerem

Chcete svou firmu vystřelit správným směrem?

Potřebujte nakopnout prodeje? Připravit vstup na trh? Vyladit byznys model? Představujeme akcelerační program 100-day Challenge, ve kterém vás čeká 100 dní poctivé práce. 

Číst dál...

katerina-vackova-zivot-po-rakovine-zadny-muj-den-uz-neni-spatny2

Kateřina Vacková: Život po rakovině? Žádný můj den už není špatný

Studentka medicíny po zjištění závažné choroby vybudovala úspěšnou neziskovku Loono, která pomáhá zejména mladým lidem uvědomit si, že ten správný čas myslet na své zdraví je právě teď.

Číst dál...

kde-nanotechnologie-zmeni-budoucnost-komentar-jiriho-kuse

Kde nanotechnologie změní budoucnost - komentář Jiřího Kůse

Ing. Mgr. Jiří Kůs, spoluzakladatel a CEO společnosti NanoSPACE s.r.o., se v nejnovějším článku na svém blogu na iDnes.cz rozepsal o budoucích možnostech využití nanotechnologií v praktickém životě. Mezi hlavními oblastmi rozvoje tohoto odvětví jmenuje pervazivní nanosenzoriku, chytré materiály, decentralizovanou energetiku, big data a potenciálně též nesmrtelnost a singularitu.

Číst dál...

prihlasku-do-jic-starcube-muzete-podat-az-do-7-srpna

Přihlášku do JIC Starcube můžete podat až do 7.srpna!

JIC STARCUBE - intenzivní akcelerátor pro technologické týmy a startupy s inovativním nápadem přijímá přihlášky do 7. srpna! Dosud zájem o spolupráci s Microsoft, Honeywell, AVG, Konica Minolta a Y Soft projevily týmy z celkem 20 zemí včetně Indie, USA, Kolumbie, Litvy nebo napřklad Srbska.

Číst dál...

jakub-stransky-stavite-startup-klicove-je-definovat-problem-ktery-chcete-resit

Jakub Stránský: Stavíte startup? Klíčové je definovat problém, který chcete řešit

Startup Techambition vyvinul aplikaci, která pomáhá školám efektivněji připravit výuku. Jak se od prvního nápadu dostali k realizaci konkrétních obchodů a úspěchu v zahraničí?

Číst dál...