Hlavní informace

Aktuality

ari-zoldan-v-praze-aby-se-o-vas-psalo

Ari Zoldan v Praze: Aby se o Vás psalo!

Ari Zoldan, zakladatel a generální ředitel společnosti Quantum Media Group se sídlem v New Yorku bude 26.7. od 19:00 v Prague Startup Centre hovořit o tom, jak se dostat na stránky prestižních médií. Seminář s názvem "Breaking into the Media" si nenechte ujít!

Číst dál...

5q-pro-michala-hrabiho-ceo-phonexia

5Q pro Michala Hrabího, CEO Phonexia

V sedmém díle 5Q České inovace nám CEO společnosti Phonexia Michal Hrabí představí, jak probíhá budování a zdokonalování komunikace člověka s technologiemi, v jakých oblastech má tato inovační činnost uplatnění, jakož i například to, co vše je možné z lidského hlasu rozklíčovat.

Číst dál...

podnikatelsko-ekonomicke-forum-v-lednici2

Podnikatelsko ekonomické fórum v Lednici

V aktuálním horkém počasí je jakákoli představa lednice příjemně chladivá. Přesto věříme, že Vás pozvánka na Podnikatelsko - ekonomické fórum, které se v Lednici koná od dvanáctého do čtrnáctého září, nenechá chladnými! Akci pro Nadaci ZET organizuje Zdeněk Bílek a společnost Biko.

Číst dál...

podnikatelsko-ekonomicke-forum-v-lednici

Podnikatelsko ekonomické fórum v Lednici!

V aktuálním horkém počasí je jakákoli představa lednice příjemně chladivá. Přesto věříme, že Vás pozvánka na Podnikatelsko - ekonomické fórum, které se v Lednici koná od dvanáctého do čtrnáctého září, nenechá chladnými! Akci pro Nadaci ZET organizuje Zdeněk Bílek a společnost Biko.

Číst dál...

5q-pro-dalibora-pulkerta-z-outboxers

5Q pro Dalibora Pulkerta z Outboxers

Šestý díl našeho seriálu 5Q patří Daliboru Pulkertovi z firmy Outboxers, která se zaměřuje na prototypování inovací a pomoc klientům při zavádění nových produktů na trh. V tomto procesu Outboxers s klienty procházejí celou dlouhou cestu od filtrování počátečních nápadů až po samotnou výrobu finálních produktů.

Číst dál...

jak-na-tom-sme-mapa-prijemcu-evropskych-inovacnich-podpor

Jak na tom SME - mapa příjemců evropských inovačních podpor

AVO na svém blogu AVO Bloguje upozornilo na zajímavou interaktivní mapu, ze které můžete zjistit, které malé a střední podniky využívají finanční podporu EU, zaměřenou na vývoj inovativních produků a s tím spojenou expanzi na evropské, případně světové, trhy.

Číst dál...

dotacni-program-trio-radi-se-pricinime

Dotační program TRIO - Rádi se přiČINíme!

V předminulém týdnu byl zveřejněn národní program, který umožňuje vývoj a dovývoj produktů i jejich komercializaci. Program TRIO je zaměřen na podporu průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje formou dotace mezd VaV pracovníků a nákladů spojených s vývojem a výzkumem. Domluvte si s ČINem konzultaci zdarma!

Číst dál...

czech-innovation-festival-20172

Czech Innovation Festival 2017

Třídenní mashup inovací, inovativních technologií, kreativní ekonomiky a výzkumu - to nabízí Czech Innovation Festival, který v německém hlavním městě ve dnech 22.-24.6.2017 organizuje České centrum Berlín ve spolupráci s tamní ambasádou ČR. Cílem festivalu je představit laikům i odborníkům výběr toho nejlepšího z české inovační scény.

Číst dál...

5q-pro-stanislava-kutacka-z-autonapul

5Q pro Stanislava Kutáčka z Autonapůl

Pět otázek, pět odpovědí! V novém díle 5Q jsme si popovídali se Stanislavem Kutáčkem, zakladatelem a předsedou družstva Autonapůl - prvního českého carsharingu. Původně experimentální projekt má nyní flotilu více než 60 aut a poskytuje své služby jednotlivcům, domácnostem i firmám v 9 městech ČR.

Číst dál...

prezentujte-svou-firmu-na-3-mezinarodnich-veletrzich

Prezentujte svou firmu na 3 mezinárodních veletrzích!

Se SPČR máte nyní jedinečnou šanci prezentovat svou firmu v rámci společné české účasti na Mezinárodním veletrhu ECOFAIR, ENERGETIKA a ISEC Security 2017, který se uskuteční v termínu 4.–6. října 2017 v srbském Bělehradě.

Číst dál...

5q-pro-vojtu-cimla-ze-slideslive

5Q pro Vojtu Cimla ze SlidesLive

V novém díle 5Q České inovace jsme vyzpovídali Vojtu Cimla, zakladatele a CEO společnosti SlidesLive, která se zabývá profesionálním natáčením konferencí a díky svému jedinečnému technickému a klientskému přístupu pozvolna dobývá mezinárodní trh. Přečtěte si, jak se konferenčním záznamům dodává sex-appeal.

Číst dál...

chytnete-si-s-cinem-slevu-na-angel-academy

Chytněte si s ČINem slevu na Angel Academy!

Zveme vás na další díl Angel Academy, interaktivního projektu zaměřeného na vzdělávání investorů do startupů, který proběhne již 25. 5. od 15:30 v Prague Startup Centre. Zaměří se tentokrát na to, jak ulovit správnou investici a rozpoznat kvalitní tým.

Číst dál...

nahlednete-s-avcr-do-sveta-vedy

Nahlédněte s AVČR do světa vědy!

Jaro je tady a Akademie věd ČR s ním přináší svěží vánek do laboratoří a vědeckých pracovišť. Jak? Jako doma - otevřením dveří! V květnu a červnu můžete navštívit výzkumná pracoviště AV ČR a seznámit se s českou vědou, poznat vědce přímo v jejich působišti a zábavnou formou se o jejich práci trošku přiučit.

Číst dál...

seznamte-se-cesnet

Seznamte se: CESNET

Nadstandardní vysokorychlostní přístup do Internetu, bezpečné prostředí pro ukládání dat či náročné výpočty, podporu spolupráce, správu identit a celou řadu dalších pokročilých služeb. To vše nabízí národní e-infrastruktura CESNET, kterou provozuje stejnojmenné sdružení.

Číst dál...

ceska-inovace-pobezi-pro-ovace

Česká inovace poběží pro ovace

Není sporu o tom, že inovační development je jedním z nejvíce dynamických odvětví businessu. Neustále se proměňuje, vyvíjí, zrychluje, zkrátka je nustále v pohybu. A v České inovaci jsme si řekli, že jediný způsob, jak si nenechat nic utéct, je utíkat taky! Rozhodli jsme se proto zahájit běžeckou přípravu a dostat tým ČINu na startovní (a především cílovou!) listinu Vltava run 2018.

Číst dál...

5q-pro-tomase-adama-z-imotivation

5Q pro Tomáše Adama z iMotivation

"Každý může být v životě spokojený. Lidé v České republice a na Slovensku musí především pracovat na odhalení vlastní vášně," říká Tomáš Adam, zakladatel a leader společnosti iMotivation, která nejen prostřednictvím konzultací, přednášek a kurzů pozvedá úroveň firemní kultury v ČR a probouzí v lidech zájem o osobní rozvoj. 

Číst dál...

jedinecna-prilezitost-pro-firmy-v-oblasti-energetiky

Jedinečná příležitost pro energetické firmy

Svaz průmyslu a dopravy ČR pořádá 10.5. pracovní seminář zaměřený na možnosti účasti českých firem na světové výstavě EXPO-2017 v Astaně, která se koná pod ústředním tématem "Energie budoucnosti". Zájemci se mimojiné dozví, jaké jsou možnosti a pravidla prezentace firem v rámci české expozice.

Číst dál...

5q-pro-beatu-pilnou-z-degirans-se

5Q pro Beatu Pilnou z DEGIRANS SE

V druhém díle naší nové rubriky 5Q jsme vyzpovídali Beatu Pilnou, předsedkyni představenstva společnosti DEGIRANS SE, která poskytuje komplexní podporu obecně prospěšným projektům se zaměřením na udržitelný rozvoj. Jaké formy tato podpora má? A obstojí česká startupová scéna v porovnání se zahraničím?

Číst dál...

5q-pro-pavla-valka-z-iot-water

5Q pro Pavla Válka z IoT.water

První osobností, kterou vám v rámci naší nové rubriky 5Q rádi představujeme, je Ing. Pavel Válek, zakladatel společnosti IoT.water, která zajišťuje komplexní službu dálkových odečtů vodoměrů pomocí moderních technologií. Smart-metering dokáže nepopulární povinnosti proměnit prakticky v pohodové hobby.

Číst dál...

startuje-nova-rubrika-5q-ceske-inovace

Startuje nová rubrika 5Q České inovace

Máme za to, že zvědavost je základním kamenem každé inovace, a proto startujeme novou pravidelnou rubriku 5Q, v níž vždy prostřednictvím pěti zvídavých otázek vyzpovídáme inspirativní osobnosti z inovační sféry a představíme vám jejich zajímavé projekty.

Číst dál...