Hlavní informace

Social Impact Award 2014 zná své vítěze

social-impact-award-2014-zna-sve-viteze

Rekola, Inteligentní záchranný modul, Ke kořenům a Joy Ride – to jsou vítězové třetího ročníku soutěže o nejlepší studentské nápady na společensky prospěšné podnikání. Vítězové získávají 3000 eur, odbornou podporu (mentoring od PricewaterhouseCoopers a akcelerační program s Janem Veselým) a členství v Impact HUBu Praha, který soutěž pořádá.

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 53 týmů s nápadem, jak pomáhat řešit sociální nebo ekologický problém a podnikat zároveň. Z 12 finalistů pak porota vybírala tři nejlepší podle společenského dopadu, inovativního přístupu a realistického plánování. O čtvrtém vítězi rozhodla veřejnost na internetu, do hlasování o českých projektech se zapojilo 1300 lidí.

Rekola

Vítek a Filip Ježkovi rozjeli systém sdílení kol ve městech. Jejich růžová kola jsou už k dispozici v Praze, Brně a Olomouci. Používat je může každý, kdo se zaregistruje, zaplatí a stáhne aplikaci do telefonu.

Inteligentní záchranný modul

Brněnský student Jakub Zaviačič přišel s prototypem energeticky soběstačné zimní ubytovny pro lidi bez domova. Modul je vyrobený ze starého lodního kontejneru a díky speciálnímu izolačnímu nátěru nepotřebuje vytápění.

Ke kořenům

Studentky Masarykovy univerzity přináší alternativu do prostředí pohřebních služeb. Nabízí podporu pozůstalým, ekologické produkty a možnost ukládat urny ke kořenům stromů v „Lese vzpomínek".

Joy Ride (vítěz hlasování veřejnosti)

Tým mladých lidí z Opavy organizuje zájezdy, kde se děti a mládež s hendikepem baví spolu se svými zdravými vrstevníky, kteří jim dělají asistenty. Chtějí tak bořit bariéry a zbytečný ostych z kontaktu s pohybově a mentálně znevýhodněnými lidmi.

Zdrojovna (zvláštní cena –členství v Impact Hubu Praha)

Skupina nadšenců do udržitelného životního stylu pracuje na otevření prvního českého centra pro opravu a recyklaci odpadu. Ve Zdrojovně bude možné si pořídit a opravit starý nábytek nebo domácí potřeby a využít přitom materiál, nářadí a odbornou pomoc.

Více o projektech vítězných týmů i ostatních finalistů se můžete dozvědět z jejich soutěžních videí.

Tiskovou zprávu z vyhlášení si můžete přečíst zde.