Hlavní informace

Dvě zajímavé mezinárodní příležitosti pro mladé sociální inovátory z ČR od Ashoky + výsledky soutěže Spolutvorba

Milí mladí sociální inovátoři, obecně prospěšní podnikatelé, kolegové z akcelerátorů a zájemci o téma sociálních inovací! Mezinárodní nevládní organizace Ashoka přichází se dvěma zajímavými příležitostmi pro mladé sociální inovátory.

Příležitosti pro mladé sociální inovátory, kteří:

 1. pro řešení sociálního problému ve své práci aktivně používají IT -  IT4Change Summit Ashoka & SAP v Berlíně 22.-26.10.2014.
   
 2. působí v oblasti udržitelného rozvoje, zemědělství, zdravotní péče, ekologie, příležitostí pro ženy, mikropodnikání, zdravé výživy - Unilever Sustainable Living Awards.


Staň se českým zástupcem na IT4Change Summitu Ashoka & SAP v Berlině 22.-26.10.2014!

Nabízíme následující:

 • Pětidenní konferenci s 28 mladými sociálními podnikateli z různých zemí, z nichž všichni využívají informační a komunikační technologii k řešení výzev v sociální oblasti. Společný PEP tým Ashoky a SAP podpoří projekty pomocí koučování, radami, nabídnutím přístupu k jejich sítím kontaktů a potenciálními dotacemi projektu.
   
 • inspiraci a motivaci prostřednictvím vytvoření obchodních kontaktů (networking) s ostatními účastníky, zkušenými sociálními podnikateli a odborníky z rozličných odvětví.
   
 • výlet do Berlína, hlavního evropského města rozjezdu podnikání, který Vám přinese mnoho nového, čeho byste se nedočkali na dovolenkovém výletě.
   
 • a samozřejme spoustu skvělých a nezapomenutelných okamžiků

Podmínky

 • Věk 16 - 27 let
 • Jazyk akce: Angličtina
 • Země působení: Česko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko, Německo
 • Tvorba projektu a dopad v sociální oblasti
 • Status: Zkušební projekt nebo dál
 • Role IT: Pro projekt zásadní, posilující impakt v sociální oblasti
 • Účastnické země: střední a východní Evropa

Přihlásit se můžete do 30. července 2014 na této adrese.

 

Unilever Sustainable Living Awards

Vytváříte nové řešení určitého společenského problému v oblasti udržitelného rozvoje, zemědělství, zdravotní péče, ekologie, příležitostí pro ženy, mikropodnikání nebo výživy? Zúčastněte se soutěže Ashoky CHANGEMAKERS Unilever Sustainable Living Awards a vyhrajte finanční podporu do výše 30.000 eur, propojení se sociálními inovátory a lídry byznysu  z celého světa a večeři a waleským princem v Londýně. Podrobnosti o soutěži, podmínky účasti a už přihlášené projekty najdeš na stránkách soutěže.

 

Před několika dny byla ukončena celoevropská soutěž Ashoky - Spolutvorba byznysu a sociálních organizací, v níž jsme vyhledáváli zajímavá partnerství, které dokáží skloubit byznys a řešení společenského problému. Podrobnosti o ukončené soutěži v češtině najdete zde a zde. Velice děkujeme devíti zúčastněným partnerstvím z ČR, gratulujeme projektu Transkript (Ing.Zdeněk Bumbálek) a partnerské společnosti ČSOB k umístění mezi 15 finalisty z 338 přihlášek! O vítězích soutěže se dozvíte zde. Děkujeme Asociaci CSR, organizaci Byznys pro Společnost, Asociaci malých a středních podniků ČR a ihned.cz za informační podporu a nominování kandidátů.