Hlavní informace

Best of Biotech: Soutěžte o nejlepší byznys plán v biotechnologiích

best-of-biotech-soutezte-o-nejlepsi-byznys-plan-v-biotechnologiich

Máte podnikatelský nápad nebo už pracujete na projektu, který je z oblasti biotechnologií? Přihlaste se do 7. ročníku mezinárodní soutěže Best of Biotech (BoB) o nejlepší podnikatelský plán z oblasti life sciences.

Cílem je z prvotního nápadu vyvinout udržitelný podnikatelský plán v oblasti biotechnologií a medicínské techniky. Úspěšní účastníci mohou vyhrát zajímavé ceny v celkové hodnotě 44 500 €.

Organizátorem akce je iniciativa Life Science Austria (LISA). Českým partnerem soutěže je brněnský JIC, který se biotechnologiím věnuje ve vlastním specializovaném inkubátoru INBIT. Více informací najdete na www.jic.cz/best-of-biotech.

Co můžete získat?

  • Zdarma získáte přístup k profesionálním konzultantům a expertům z oboru, kteří Vám pomohou převést Vaše nápady a myšlenky do kvalitního podnikatelského plánu.
  • Dostanete příležitost naučit se základům podnikání a také poznat zajímavé lidi.

Pro koho je soutěž určená?

  • pro studenty, doktorandy i výzkumníky z celého světa
  • pro začínající firmy
  • projekt musí být z oblasti vývoje humánních a veterinárních léčiv, zemědělské biotechnologie, aplikace biotechnologií v chemickém průmyslu, vývoje medicínských technologií a nástrojů, sekvenovacích metod a bioinformatiky.

Soutěž má dvě kola, do každého z nich se můžete přihlásit zvlášť. Do prvního kola, které je otevřené do 15. září, se stačí přihlásit s podnikatelským záměrem. Každý ze tří nejlepších podnikatelských záměrů pak získá finanční odměnu ve výši 1 500 eur každý. V druhém kole, které se uskuteční od 28. listopadu 2014 do 23. dubna 2015, už musíte předložit zajímavý byznys plán. Vítěz pak získá 15 000 €, druhý si odnese 10 000 € a třetí 5 000 €. Navíc všichni tři vítězové mohou vyjednávat o investicích německé venture kapitálové společnosti EXBA (Exchange for Business Angels GmbH). Od roku 2000 se do soutěže přihlásilo 323 projektů, z nichž vzešlo 80 firem.

Pro další informace nebo konzultace týkající se vlastních přihlášek můžete kontaktovat life-sciences specialistu JIC Zdeňka Ručku na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo zavolat na 511 205 320.