Hlavní informace

Social Impact Award: rozbíhá se soutěž o nejlepší nápady studentů, jak podnikat a pomáhat zároveň

social-impact-award-rozbiha-se-soutez-o-nejlepsi-napady-studentu-jak-podnikat-a-pomahat-zaroven

Impact Hub zahájil už čtvrtý ročník soutěže pro mladé lidi, kteří se chtějí pustit do společensky prospěšného podnikání. Autoři nejlepších nápadů na ekonomicky udržitelné řešení společenských i enviromentálních problémů mohou získat až 3000 eur a odbornou podporu.

Setkáním nových zájemců a minulých vítězů začal v úterý 17. února 2015 v Impact Hubu Praha nový ročník mezinárodní soutěže Social Impact Award (SIA). Do té se mohou hlásit týmy mladých lidí, převážně studentů, s nápady, jak skloubit společensky prospěšné cíle s podnikáním. V minulých letech v soutěži uspěly například projekty Pragulic (zaměstnávání bezdomovců jako průvodců po Praze), FOREWEAR (výroba designových výrobků z recyklovaného textilu), Rekola (systém sdílení kol ve městě) a mnohé další.

Soutěžní týmy se mohou hlásit do 20. dubna. Autoři nejlepších pěti projektů získají cenu 1500 eur, pracovní zázemí v síti Impact Hub, vlastního mentora a možnost účastnit se letního akceleračního programu, na jehož konci se soutěží o dalších 1500 Eur. Kromě pěti vítězů vybraných odbornou porotou čeká stejné ocenění i na tým, který získá nejvíce hlasů ve veřejné anketě na internetu.

Kompletní tiskovou zprávu i s kontaktními informacemi si můžete přečíst ZDE.

SIA

Koordinátor soutěže Roman Bojko se zájemci o účast v soutěži

SIA

Iniciátor soutěže v ČR Petr Vítek (Impact Hub)

SIA

Zástupce hlavního partnera Kamil Pošvic (Česká spořitelna)

SIA

Setkání vítězů z minulých let (zleva) Martin Leskovjan (Fair Art, 2013), Petr Hanzel (Bezobalu, 2012), Filip Ježek (Rekola, 2014), Jakub Zaviačič (People in Safety, 2014)

SIA

Vítězové z minulých let (zleva) Lukáš Policar (Podnikavá škola, 2012), Markéta Borecká (Forewear, 2013), Lukáš Hanus (Anthropictures, 2013)

SIA

Zástupci hlavního partnera soutěže – České spořitelny

SIA

Na akci se sešlo asi 80 lidí se zájmem o společensky prospěšné podnikání