Hlavní informace

Únorová návštěva zahřála u srdce

unorova-navsteva-zahrala-u-srdce

Česká inovace o.p.s. přijala nabídku inovátorů ze Škoda Auto a. s. a zorganizovala 20. 2. pro své partnery návštěvu jejich závodu ve Vrchlabí. Přestavba závodu v hi-tech provoz a změna výrobního programu v investici přes 6 miliard korun se objevila i jako přihláška v soutěži Česká inovace 2014 v kategorii Inovační firma.

Vrchlabský závod je jedním ze tří koncernových výrobců moderní automatické převodovky DQ 200 a největším dodavatelem této převodovky mimo Čínu. Vrchlabský závod prošel zásadní modernizací a dnes patří ve svém oboru ke světové špičce. Sedmistupňová přímo řazená dvouspojková převodovka DQ 200 patří mezi nejmodernější automatické převodovky v automobilovém průmyslu. Nabízí komfort automatické převodovky s rychlou změnou převodových stupňů, a to bez přerušení záběru.Již druhým rokem se zde výrábí denně 1500 ks sedmistupňové automatické převodovky DQ 200 pro vozy koncernu VW.

Naši skupinku zájemců o inovace zasvěceně prováděl a hostil  Ing. Ivan Slimák, Ph.D., vedoucí závodu ŠKODA AUTO a.s., závod Vrchlabí. Po detailním seznámení se všemi výrobními a montážními provozy a krátké testovací jízdě na tamějším polygonu jsme se rozjížděli domu s absolutním nadšením, že se i tak obrovské a strategické projekty se v České republice daří realizovat a to v neuvěřitelné kvalitě.

Exkurze závodu se zúčastnili:

Tomáš Patera (HOPI)
Tibor Jelenek (Bal Seal)
Ondřej Babíček (DB Schenker)
Tomáš Ivan (RWE)
Jiří Brejcha (RWE)
Roman Dvořák (MM Spektrum)
Eva Buzková (MM Spektrum)
Roman Šiser (ČIN)
Libor Kašparovský (ČIN)
Jan Fara (HP)
Jan Mach (Allianz)
Marek Paclík (Allianz)
Petra Smejkalová (HOPI)
Daniel Všetečka
Jiří Šolc

- Libor Kašparovský -