Hlavní informace

Social Impact Award 2015 zná vítěze!

social-impact-award-2015-zna-viteze

Ve čtvrtek 28. května byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže o nejlepší studentské nápady na společensky prospěšné podnikání Social Impact Award. Porota vybrala projekty Třetí rodič, Dárcovský zip, Grand Garden, Sharygator a JAPU, ve veřejném hlasování získal největší podporu projekt Czechitas. Vítězné týmy si odnesly cenu 1500 eur, poukaz na odbornou podporu (mentoring od PwC a akcelerační program s Janem Veselým), poukaz na propagační služby (Copy General) a členství v síti Impact Hub. Členové týmu PrPom odešli s cenou DOBRO. od společnosti Zoot.

Z dvanácti finalistů vybrala porota pět nejlepších projektů, kterými chtějí studentské týmy řešit sociální a environmentální problémy. Důležitými kritérii výběru byl společenský dopad, inovativnost a realistické plánování. I když soutěžící často ještě nemají zpracovaný detailní podnikatelský plán, důležité je, aby usilovali o ekonomickou udržitelnost. Letošními vítězi jsou:

Ocenění poroty:

  • Třetí rodič – podpora lidí v roli nevlastních rodič
  • Dárcovský zip – aplikace na podporu neziskových organizací přes e-shopy
  • Grand Garden – zahradní terapie pro seniory
  • Sharygator – internetový portál pro sdílení vybavení
  • JAPU – zdravé svačiny nejen do škol

Veřejné hlasování:

  • Czechitas – podpora žen v oblasti informačních technologií

Vítěze nyní čeká letní akcelerační program, ve kterém budou pod vedením odborníků své projekty dále rozvíjet. Každý tým bude během léta doprovázet mentor z řad PwC a na pravidelných workshopech se budou učit odhalovat rizika svých projektů a testovat vhodná řešení.

Kompletní tiskovou zprávu můžete stáhnout ZDE.

SIA 2015

Vítězkám veřejného hlasování z týmu Czechitas (zakladatelka Dita Přikrylová druhá zprava) gratulovala porotkyně Silke Horáková (CVCA) a Ondřej Zapletal (Nadace Vodafone).

SIA 2015

Vyhlašování vítězů Social Impact Award 2015 v pražském Hubu začalo představením všech finalistů.