Hlavní informace

Společnosti Linet a ČKD se dostaly na seznam největších inovátorů světa!

spolecnosti-linet-a-ckd-se-dostaly-na-seznam-nejvetsich-inovatoru-sveta

V právě vycházející knížce Masters of Innovation figurují mezi nejpokrokovějšími firmami světa Linet a ČKD. Linet autoři ocenili za sofistikované technologie a postup při jejich vývoji, zatímco u ČKD vyzdvihli transformaci strojírenské firmy na moderní technologickou společnost.

Výjimečné vlastnosti zmíněných firem jsou jedním z důvodů, proč se dostaly až na stránky právě vycházející sbírky The Masters of Innovation, kterou připravila globální poradenská firma A. T. Kearney. Ta každoročně zveřejňuje žebříček nejpokrokovějších firem z jednotlivých zemí, Česko nevyjímaje. Kniha, již připomínkoval třeba šéf Světového ekonomického fóra Klaus Schwab, přináší příběhy společností, jež jsou světovými lídry v inovacích. Sbírka ukazuje na konkrétních příbězích napříč odvětvími, jak se firmy díky inovacím staly nejlepšími ve svém oboru i jak díky nim překonaly ekonomickou krizi.

Čeští zástupci se tak zařadili po bok komerčních gigantů, jakými jsou například automobilky Ferrari a Volkswagen, výrobce spotřebičů Whirlpool či nápojař Coca-Cola. Obě společnosti byly finalisty soutěže Největší inovátor v Česku pro rok 2012. Linet mezi velkými podniky zvítězil, ČKD se umístila druhá. Linet také zvítězil v Soutěži Česká inovace 2014, když ovládl kategorii "Inovativní firma" se svým piezoelektrickým snímačem pro měření mechanické odezvy těla.

Kompletní článek si můžete přečíst na stránkách Hospodářských novin.