Hlavní informace

Poputuje 15 000 eur a 1. cena za výjimečné sociální inovace do Česka?

poputuje-15-000-euro-a-1-cena-za-vyjimecne-socialni-inovace-do-ceska

Mezinárodní cena za sociální inovace SozialMarie 2017 je tu! První cena a finanční odměna ve výši 15 000 eur může putovat za výjimečnou sociální inovací také do Česka. Uzávěrka přihlášek je 24. ledna 2017.

SozialMarie je letos vyhlašovaná již potřinácté: Hledá výjimečné projekty, které dávají inovační odpověď na aktuální společenské výzvy. V ročníku 2016 bodovaly české projekty #prsakoule (Loono z.s.), Ponožky od babičky (Elpida, o.p.s.) a módní značka Gypsy MaMa (Tripitaka, z. s.). Česká Burza filantropie (Koalice nevládek Pardubicka) převzala 3. cenu SozialMarie 2016 a aktivní záštitu patrona Pavla Kysilky. Kdo se stane laureátem ročníku 2017? Inspirací Česku mohou být také projekty ze zahraničí. Česká média se věnovala například vídeňskému držiteli první ceny DISPLACED. Space for change nebo unikátnímu projektu magdas HOTEL.

SozialMarie přivítá letos jako nového člena své rodiny celé Slovensko! V aktuálním ročníku se mohou poprvé hlásit projekty z celého území Slovenska. V dalších letech se chce SozialMarie zaměřit na rozšíření do celého Chorvatska a Slovinska.

Lhůta pro přihlášení trvá do 24. ledna 2017

Přihlášky a informace: www.sozialmarie.org

KOMU?

Výzva je určena projektům, které se zabývají aktuálními sociálními problémy a nalézají jejich inovační řešení. Přihlášku mohou podat soukromé osoby, komerční podniky, sociální podniky, občanské iniciativy, nevládní organizace, neziskové organizace, spolky a organizace veřejné správy a samosprávy.

SozialMarie oceňuje od roku 2005 každoročně 15 vynikajících, již realizovaných sociálních inovací z České republiky, Maďarska a Rakouska, ale také Chorvatska, Polska, Slovenska i Slovinska.

CO?

Držitelé tří hlavních cen obdrží 15 000, 10 000 a 5 000 eur, dalších 12 oceněných získá vždy 2 000 euro. Celkem rozdělí SozialMarie 54 000 eur.

KDE?

Přihlášky se podávají výhradně online. Nahlédněte a hledejte inspiraci ve stále se rozrůstající online databance přihlášených projektů. Najdete ji na webu www.sozialmarie.org.

Kontaktujte nás v případě zájmu o rozhovor, podklady či informace o dříve oceněných projektech.

facebook (Informace pro facebook možno upravovat):

První cena SozialMarie 2017 a finanční odměna ve výši 15 000 euro může putovat za výjimečnou sociální inovací také do České republiky. Znáte projekt, který dává inovační odpověď na aktuální společenské výzvy? Řekněte o SozialMarie ostatním, přihlaste se ... !

Informace a fotografie, logo a další podklady, případné rozhovory:

KONTAKT

PhDr. Madlen Kordová

SozialMarieČR

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook.com/SozialMarie.cz

www.SozialMarie.org

+420.776.578.487