Hlavní informace

Blog

pavel-belobradek-sebemrskacstvi-je-metla-ceske-vedy

Pavel Bělobrádek: Sebemrskačství je metla české vědy

Místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek v nejčerstvějším rozhovoru pro Lidové noviny shrnul situaci na českém výzkumném poli, poukázal na jeho bolavá místa, ale zároveň vyzdvihl projekty, které mají potenciál dostat Českou republiku zpět na vědecké výsluní. Celý rozhovor, jenž byl uveřejněn pátého dubna ve výtisku LN vám nyní přinášíme. Inspirace je základem úspěchu.

Číst dál...

etoureurope-elektricka-auta-jedou-evropou

eTourEurope: elektrická auta jedou Evropou

eTourEurope – 9 Capitals – 9 Days – je populární mezinárodní akce, která v praxi demonstruje výkonnost a spolehlivost elektromobilů v rámci dlouhých cest. Upozorňuje rovněž na potřebu vytvářet u komunikací odpovídající dobíjecí infrastrukturu, která umožní redukovat ekologickou stopu společnosti. Účastníci závodu navštíví za 9 dní (od 9. do 18. června 2017) celkem 9 evropských hlavních měst a ujedou celkem přes 3.600 km (v průměru tedy pokoří 400 km denně).

Číst dál...

muzeme-samoridici-auta-povazovat-z-soucasnost

Samořídicí auta současností?

Automobilka Tesla Motors, kterou založil známý vizionář Elon Musk, usilovně pracuje na vývoji aut, která budou zcela nezávislá na lidském faktoru - tedy novém fenoménu takzvaných samořiditelných aut. V čem bude možné tyto vozy odlišit od standardních aut brázdících naše ulice? Tesla Motors v nedávné publikaci popsala veškeré funkcionality a výhody "aut řízenýnch bez lidí".

Číst dál...