Hlavní informace

LINET Group

Vice president pro obchod a marketing

  • Jmenuji se David Vrba. Po mnoho let jsem pracoval pro nadnárodní firmy americké a německé. V posledním roce pracuji pro firmy české. Nejdelší část mého profesionálního života je spojena s firmou 3M. Pro tu jsem zastával mezinárodní pozice pro velmi inovativní divize. Nejkrásnější čas byla však práce generálního ředitele české pobočky. Na této pozici jsem pobýval v době , kdy Česko procházelo ekonomickou krizi, konkurenceschopnost padala každým rokem. O inovacích se v té době mluvilo velmi málo
  • Tehdy nás s pár kamarády napadlo založit něco, co by inovace, jakožto klíčový faktor úspěchu, podporovalo. ČIN byl na světě. Já jsem se stal jeho prvním předsedou správní rady. Myšlenka byla docela jednoduchá. Ukazujme lidem na příkladech, že inovovat se dá všude, zvyšujme inovační gramotnost, pomocí inspirativních přednášek a setkání. To se nám, myslím, daří do dnes.
  • Moc mě baví lidi propojovat. Vnímám networking , jako absolutně nutnou základnu pro inovace. Více lidí znamená více inspirace, více nápadů, více možností asociovat. Také vždy podporuji selský rozum, protože v jednoduchosti je síla a „simplicity" je snad ten nejprověřenější koncept inovací.
  • ČIN vnímám také jako místo setkávání generací. Je neuvěřitelné vidět, kolik jsou mladé, rychle rostoucí firmy, schopny dát těm , které jsou tu již třeba 25 let. To platí i obráceně. To se jednoduše říká, hůře děla. Určitě bych v té či oné podobě chtěl podobnému propojování v ČINu napomáhat.

Další informace