Máte dotaz?

Pište na info@ceskainovace.cz

Chcete být součástí sítí a sdílení?

Pište na team@ceskainovace.cz

Czech Innovation Expo

Czech Innovation Expo je chystanou expozicí z dílny České inovace a Českých center, jejímž smyslem je profilovat historii a současnost českého inovačního prostředí. Chceme poutavou formou a s využitím moderních technologií detailně ilustrovat odkaz České republiky ve světě a propůjčit pořekadlu "zlaté české ručičky" konkrétní tvary, barvy a jména. Czech Innovation Expo = stoletá retrospektiva české inovační sféry, v níž se prolínají technologie, audiovizuální umění, design a nové trendy. To vše načasováno ke stému výročí založení samostatného československého státu!

Velká oCZECHávání

Ve vztahu k zahraničí si Czech Innovation Expo klade za cíl především vytvořit pozitivní obraz České republiky, otevřít dveře pro zahraniční spolupráce prostřednictvím zdůrazňování role VVI v českém prostředí a rovněž prostřednictvím prezentace aktuálních výsledků špičkových českých kreativců a inženýrů.

Cílem projektu pro ČR je zejména zlepšování povědomí o úspěších české VVI sféry, zvyšování národního sebevědomí a podpora zájmu o technické obory.

Součásti expozice

1) Rodokmen vědců, vynálezců, průmyslníků

► Máme zájem rozšiřovat informace, které souvisí s uvědoměním o historii naší země, vyhledávat a zařadit do expozice významné české a československé příběhy. Jednou z hlavních filozofií celé aktivity je přinést národní uvědomění, hrdost k tématu inovací a šikovností českých lidí.
► Ve spolupráci s kurátorem expozice bude vybráno celkem cca 10-15 „elitních“ osobností z historie Československa z oblasti vědců a vynálezců, cca 10 „elitních“ osobností z oblasti průmyslníků a cca 5-10 současných „elitních“ osobností z oblasti vědy/průmyslu
► Mezi slavnými osobnostmi budou zmíněni např. Otto Wichterle, Antonín Holý, Jaroslav Heyrovský, František Křižík, Josef Sousedík

2) Inovační mapa ČR

► Interaktivní vícevrstvá mapa ČR
► Jednotlivé vrstvy budou obsahovat škálovatelná data v následujících oblastech:

A. univerzity a jejich fakulty
B. vědecko-technické parky
C. pracoviště AV ČR
D. evropská centra excelence ČR
E. inovační firmy
F. státní instituce podporující vědu, výzkum a inovace
G. nestátní instituce podporující vědu, výzkum a inovace
H. regionální členění ČR s krajskými úřady

► Cílem je zaručit neustále rozšiřování dat, proto veškerá projekce informací bude sdílena na dálku, abychom mohli zaručit aktuálnost a zajistit doplnění dat. V tomto ohledu nesmírně oceníme, když nám patrtneři i návštěvníci dají vědět, jaký zajímavý příběh nebo technologie chybí.

3) Technologie v praxi (3D objekty)

► Ukázky technologií a jejich reálného využití se zaměřením na 3D tisk plastu a kovu, nanotechnologie a nanomateriály, virtuální realitu, interaktivní promítací technologie, biotechnologie, mobilitu a další na základě produktů a vývoje českých společností, univerzit.
► Návštěvníci budou moci s expozicí reagovat ve více vrstvách. Tou první bude vizuální stránka a technologie, kdy návštěvník bude moci ovlivňovat obsah, který si chce prohlédnout.
► Hlavní technologií pro interaktivní komunikaci bude promítací technologie Lumitrix a virtuální realita.
► Návštěvník se bude moci osobně seznámit a vyzkoušet si např. 3D pero, výlisky 3D technologií kovu i plastu, prohlédnout si ukázky nanotechnologických materiálů a využití v praxi, přes rozšířenou realitu si pomocí chytrého zařízení nebo tabletu „nascanovat“ objekt/obrázek a projekcí získat další vizualizaci o vystavené technologii.

Charakter Expozice

Projekt Czech Innovation Expo bude realizován ve třech verzích - Light / Medium / Full - jejichž obsah je s každým stupněm bohatší a sofistikovanější.

Naším cílem je vytvořit maximálně jednoduché prostředí pro instalaci, aby s expozicí mohla jednotlivá centra pracovat v jakémkoliv prostředí samostatně. K celé expozici vznikne instalační návod a samozřejmostí bude též možnost konzultací při instalaci. Celá výstavní expozice bude koncipována pro převoz běžným dodávkovým automobilem třídy Transporter

Pro více informací navštivte www.czechinnovationexpo.cz 

Hlavní partneři


HAVAS PWC PRESCO MAZAGRANDE PRESCO PRESCO