Hlavní informace

Festival inovací

festival-inovaci

Inovace musí přijít ve správný čas, jinak se neujme, kosmický vývoj může v příštích 20 letech lidstvu otevřít zcela nové obzory ap. Nejen těmto tématům se v pátek 6.5.2016 v nádherném prostředí pražské Lucerny věnoval již 5. ročník Festivalu České inovace (ČINFEST), kterého se zúčastnilo 270 odborníků a expertů na inovace.

Mezi hlavními hvězdami letošního programu zazářil profesor Milan Zelený, světově uznávaný česko-americký ekonom, a Rick Tumlinson, americký vizionář a propagátor osídlování sluneční soustavy.

Během celého dne jsme vyslechli inspirativní příběhy, vize současných trendů, názorové výměny a hlavně – opět se na jednom místě potkali inovátoři z oblasti startupů, firem, veřejné sféry, vědy a výzkumu, podporovatelé inovací nebo inovační nadšenci.

Skvěle zorganizovaná akce byla nejen programově velmi zajímavá, vyvážená a inspirativní, ale stala se také místem setkání inovátorů, kde se rodily nové plány, myšlenky a dokonce i projekty. Inovační klinika byla pak poradnou pro zájemce o inovace. Navíc v prostorách Lucerny představovaly pomocnou ruku inovátorům instituce a své inovace také prezentovali zkušení inovátoři, což bylo inspirativní. Účastnici festivalu se shodli na tom, že všechny veřejné i soukromé televize se dnes věnují bulvarizaci a dominantně pohromám, černé kronice a všem nešvarům ve společnosti, a zcela opomíjejí informovat a pozitivně propagovat to, co dokáží čeští inovátoři vymyslet a jejich ruce realizovat.

Bližší informace o Festivalu jsou k dispozici zde: www.festivalinovaci.cz

 

Další informace