Máte dotaz?

Pište na info@ceskainovace.cz

Chcete být součástí sítí a sdílení?

Pište na team@ceskainovace.cz

Minulé ročníky

Festival inovací 2017

Šestý Festival inovací poprvé opustil území hlavního města a zavítal do Plzně, kde ho navštívilo přes 400 účastníků.

Šestý ročník Festivalu Česká inovace přivedl 30. listopadu do areálu DEPO2015 v Plzni inovátory, firmy, investory, akademiky a zástupce veřejné správy. Festival poprvé v Plzni a poprvé v novém konceptu více než 400 účastníkům nabídl 53 prezentací, 9 workshopů a nepočítaně dalších aktivit, mezi nimiž lze vypíchnout závody dronů či večerní koncert.

Mimořádnou pozornost vzbudilo 17 unikátních inovací, například robot Pepper, 3D tisk z kovu a plastu, extrémně lehký karbonový rám na kolo Duratec, motorové surfovací prkno JetSurf, elektrické motorky Kuberg, procházka virtuální realitou, testování dron racingu nebo formule z dílny studentů Západočeské univerzity.

Nový koncept festivalu se osvědčil, skvěle propojil prezentace inovací, zajímavých příběhů či spíkrů. Tímto směrem budeme příští rok pokračovat, a to i na menších open air akcích. V Plzeňském kraji jsme objevili spoustu atraktivních příběhů a firem, které jsme propojili s investory a akademickým prostředím. Smysl České inovace a naší celoroční práce je propojování lidí a vytváření nových mostů, to vše se naplnilo v jeden den. Věříme, že se nám bude stejně dařit také s projektem Czech Inovation Team při vytváření sítí po celém světě," konstatoval Tomáš Pelikán, ředitel pořádající České inovace o.p.s. a jeho kolega Robin Čumpelík upřesnil: „V roce 2018 se Festival Česká inovace tematicky zaměří na 100. výročí vzniku samostatného československého státu, včetně historických příběhů inovátorů v současném kontextu."

Každoroční Festival inovací pořádá ČIN již od roku 2012. Zatímco v minulých letech představoval vždy vyvrcholení populární soutěže, letos poprvé Festival soutěž zahajuje.

Více informací o festivalu najdete na www.festivalinovaci.cz

Hlavní partneři


HAVAS PWC PRESCO MAZAGRANDE PRESCO PRESCO