Máte dotaz?

Pište na info@ceskainovace.cz

Chcete být součástí sítí a sdílení?

Pište na team@ceskainovace.cz

Just now

Šestý Festival inovací 30/11 v Plzni!

Festival Česká inovace, největší tuzemské setkání inovátorů, se letos poprvé uskuteční v Plzni. Areál DEPO2015 30.11. zaplní průkopníci nových přístupů a postupů, vedoucí start up projektů, zástupci českého průmyslu, akademické sféry, veřejné správy a investorů, aby společně absolvovali pozoruhodný program, inspirovali se a navázali spolupráci.

sesty-festival-inovaci-30-11-v-plzni

Festival Česká inovace, největší tuzemské setkání inovátorů, se letos poprvé uskuteční v Plzni. Areál DEPO2015 30.11. zaplní průkopníci nových přístupů a postupů, vedoucí start up projektů, zástupci českého průmyslu, akademické sféry, veřejné správy a investorů, aby společně absolvovali pozoruhodný program, inspirovali se a navázali spolupráci.

Cílem unikátní akce, kterou Česká inovace o.p.s. pořádá od roku 2011, je propojit zástupce jednotlivých komunit a maximálně tak podpořit inovační prostředí v České republice. Vstup na 6. ročník Festivalu Česká inovace je pro všechny zájemce zdarma.

Czech Innovation Team: nároďák, který má jméno!

Festival Česká inovace 2017 nabídne jedinečný, mimořádně koncentrovaný zážitek – na jednom místě během jednoho dne se můžete osobně setkat se zajímavými lidmi, seznámit se s reálnými příběhy, skvělými nápady, získat praktické informace a cenné kontakty. Připraveny jsou speciální networkingy. Oficiálně bude představen projekt Czech Innovation Team, který doma i v zahraničí vyhledává nové inspirativní osobnosti, významné Čechy.

Interaktivní expozice Czech Innovation Expo uvede české inovační firmy a jejich produkty, včetně praktických ukázek a možnosti je na místě otestovat. Odborná konference Budoucnost české výroby pozve k jednomu stolu zástupce průmyslových podniků Plzeňského kraje, Karlovarského kraje a dalších regionů. A chystá se i jedno překvapení – interaktivní světelná show! Událostmi nabitý festivalový den završí večerní koncert a DJs.

Předcházející ročníky festivalu se konaly v Praze, letos jsme se rozhodli pro Plzeň a jsme fascinováni tím, co v Plzeňském kraji objevujeme: 200 českých odborníků pracujících ve vývoji pro oblast automotive, zakladatele zajímavých firem, unikátní vzdělávací projekt SmartEDU, chytré aplikace města, vývojové aktivity průmyslových podniků, rozvoj kreativního průmyslu, zdejší výzkumné instituce a mnoho dalšího," říká Tomáš Pelikán, ředitel pořádající České inovace o.p.s. a dodává:  „Nejlépe to vystihuje heslo ´Překračujeme hranice vlastního ega´... hranice Prahy, hranice odvahy, hranice schopností, hranice přeshraničních regionů."

save the date

Zviditelnění inovačních příkladů

Festival představuje skvělou platformu pro aktivaci potenciálních inovátorů zvyšováním inovační gramotnosti, dále propojování lidí, firem a nekomerčních subjektů a v neposlední řadě také předávání inspirace a zviditelňování inovačních příkladů. Tak jako se to podařilo například s ELBEE, speciálním vozidlem pro tělesně postižené, kterému ČIN zprostředkoval prezentaci v Českých centrech v zahraničí a na dalších důležitých místech.

ELBEE vyhrálo první místo v kategorii Inovační hvězda v soutěži Česká inovace 2013. Jde o speciální vozidlo pro tělesně postižené, které jeho uživatel obsluhuje zcela bez pomoci asistenta a bez nutnosti sesedat z vozíku. Světový unikát z produkce rodinné strojírenské firmy ZLKL tak handicapovaným přináší něco, o čem dosud mohli jenom snít – samostatnost pohybu. Konstrukční rychlost ELBEE je 80 km/h, pohání jej benzinový motor s příjemně nízkou spotřebou. Dalším jedinečným bonusem je možnost vzít spolujezdce a také možnost individualizace vozidla dle míry postižení a přání zákazníka.

Tak pamatujte, 30.11.2017 v Plzni! Těšíme se na další inspirativní setkání s Vámi!
Produkční otázky ohledně Festivalu České inovace s vámi ráda projedná Tereza Vodičková na emailu tereza.vodickova@czechinnovation.cz

Celou tiskovou zprávu z dílny agentury 2media najdete ZDE.

 

Hlavní partneři


HAVAS PWC PRESCO MAZAGRANDE PRESCO PRESCO