Máte dotaz?

Pište na info@ceskainovace.cz

Chcete být součástí sítí a sdílení?

Pište na team@ceskainovace.cz

Just now

ČIN na Břehy 2018

V sobotu 19. května se oba břehy Vltavy propojily v jedinečné akci Břehy 2018, která přinesla zajímavé diskuse a přednášky o využití veřejného prostoru v Praze a rovněž i našlapaný hudební program, kterému vévodili Mydy Rabycad či Klara & The Pop. Česká inovace byla u toho a s ní i projekt Czech Innovation EXPO!

Za krásného slunečného počasí se v sobotu konaly souběžně na Klárově a náměstí Jana Palacha v Praze akce pod souhrnným názvem Břehy 2018. Jak název napovídá, program si kladl za cíl spojit oba břehy řeky Vltavy v jeden celek a přinést kromě zábavy a kulturního vyžití též zamyšlení nad využitím veřejného prostoru v Praze.

Jak vypadá budoucnost náplavky a kdy budou moci Pražané touto budoucností žít? Jak se dělá chytré město a jak si v oblasti smart cities Praha aktuálně vede? Jaká pravidla hry určuje tolik diskutovaný metropojitní plán? Odpovědi na tyto otázky se návštěvníci Břehů dozvěděli v sérii panelových diskusí a přednášek, které společně s Veronikou Kolouškovou moderoval též tahoun ČIN týmu Robin Čumpelík.

Ruce na volant či na tablet

Součástí Břehů bylo též představení neotřelé interaktivní výstavy Czech Innovation EXPO, která mapuje sto let inovační kultury v našich zemích. Návštěvníci tak mohli pomocí tabletu rozhýbat statické tabulky a dozvědět se o přínosech českých či československých osobností pro světovou inovačn sféru. Ostré slunce sice nutilo vyhnat jas obrazovek na maximum, ale stejně tak se na maximum rozjasnily i tváře návštěvníků, kterým se za pomoci virtuální reality podařilo načerpat nové znalosti. Některé věci zkrátka zůstávají lidským očím důmyslně skryty. :)

Na náměstí Jana Palacha jsme si mohli rovněž vyzkoušet elektromobil BMW i3s, který se neštítí zrychlit z 0 na 100 za 6.9 sekundy. Protože však respektujeme pravidla městského silničního provozu, nedokáže náš testovací pilot Tomáš tuto skutečnost potvrdit. Rozhodně však můžeme potvrdit, že sedět za volantem takto našlapaného elektromobilu je sám o sobě zážitek.

Pozitivní ladění

Kromě diskusí a přednášek byl jedním z lákadel akce též hudební program. Vystoupení energických  Klara & The Pop, Noisy Pots, Vltava či Adrian T. Bell předznamenala třešničku na dortu v podobě koncertu kapely Mydy Rabycad. Kdoví, nebýt nočního klidu, možná by oba břehy v okolí Mánesova mostu tepaly déle než do desáté hodiny večerní.

Děkujeme za účast a těšíme se na další setkání!

Hlavní partneři


HAVAS PWC PRESCO MAZAGRANDE PRESCO PRESCO