Máte dotaz?

Pište na info@ceskainovace.cz

Chcete být součástí sítí a sdílení?

Pište na team@ceskainovace.cz

Just now

Přijďte podebatovat o budoucnosti mobility!

Jak budeme v Evropě jezdit za 10 let? Budou mít všechna auta chytré brzdy, detektory chodců a budou schopna navzájem komunikovat? Nejen o těchto tématech si můžete přijít popovídat v pátek 1.6. od 11:00 do vesmírné agentury GSA s Marošem Šefčovičem.

Maroš Šefčovič, původem ze Slovenska, je od roku 2014 místopředsedou Evropské komise a komisařem pro energetickou unii. Akce, organizovaná evropskou agenturou GSA (European Global Navigation Satelite Systems Agency), je součástí aktivit v rámci Czech Space Year a bude zaměřená na to, jak mohou vesmírné technologie pomoci se zrychlením a zjednodušením mobility s ohledem na ekologii a bezpečnost. 

A proč Praha? Praha je hlavním sídlem evropského navigačního systému Galileo, který by svou funkcionalitou do roku 2019 měl předčít i svého největšího konkurenta GPS. Systém Galileo počítá s větším pokrytím, a proto by měly problémy s polohovacími systémy odpadnout i v severských zemích, kde doposud přetrvávají. Za tímto účelem bude okolo planety Země obíhat celkem 30 družic.

V rámci diskuse budete mít jedinečnou možnost zeptat se na cokoli, co vás zajímá, případně představit vlastní vize ohledně propojení vesmírnýh technologií a mobility.

Akce se koná v pátek 1.6. od 11:00 v budově GSA na adrese Janovského 438/2, 170 00 Praha 7 - Holešovice.

Vstup na akci je zdarma, kvůli omezené kapacitě je však třeba si rezervovat místo. Last-minute registraci můžete provést na webu GSA.

Hlavní partneři


HAVAS PWC PRESCO MAZAGRANDE PRESCO PRESCO