Máte dotaz?

Pište na info@ceskainovace.cz

Chcete být součástí sítí a sdílení?

Pište na team@ceskainovace.cz

Tiskové zprávy

AKTUÁLNÍ TISKOVÁ ZPRÁVA:

Tisková zpráva, v Praze dne 3. 12. 2017

FESTIVAL ČESKÉ INOVACE 2017 PŘILÁKAL NA 400 ÚČASTNÍKŮ 

Šestý ročník Festivalu Česká inovace přivedl 30. listopadu do areálu DEPO2015 v Plzni inovátory, firmy, investory, akademiky a zástupce veřejné správy. Festival poprvé v Plzni a poprvé v novém konceptu více než 400 účastníkům nabídl 53 prezentací, 9 workshopů a nepočítaně dalších aktivit, mezi nimiž lze vypíchnout závody dronů či večerní koncert.

Mimořádnou pozornost vzbudilo 17 unikátních inovací, například robot Pepper, 3D tisk z kovu a plastu, extrémně lehký karbonový rám na kolo Duratec, motorové surfovací prkno JetSurf, elektrické motorky Kuberg, procházka virtuální realitou, testování dron racingu nebo formule z dílny studentů Západočeské univerzity.

Nový koncept festivalu se osvědčil, skvěle propojil prezentace inovací, zajímavých příběhů či spíkrů. Tímto směrem budeme příští rok pokračovat, a to i na menších open air akcích. V Plzeňském kraji jsme objevili spoustu atraktivních příběhů a firem, které jsme propojili s investory a akademickým prostředím. Smysl České inovace a naší celoroční práce je propojování lidí a vytváření nových mostů, to vše se naplnilo v jeden den. Věříme, že se nám bude stejně dařit také s projektem Czech Inovation Team při vytváření sítí po celém světě," konstatoval Tomáš Pelikán, ředitel pořádající České inovace o.p.s. a jeho kolega Robin Čumpelík upřesnil: „V roce 2018 se Festival Česká inovace tematicky zaměří na 100. výročí vzniku samostatného československého státu, včetně historických příběhů inovátorů v současném kontextu."

Každoroční Festival inovací pořádá ČIN již od roku 2012. Zatímco v minulých letech představoal vždy vyvrcholení populární soutěže, letos poprvé Festival soutěž zahajuje. Více informací již brzy dopníme na našem webu a rovněž na oficiálních stránkách Festivalu

Tiskovou zprávu si můžete stáhnout též jako dokument.
 

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV:

Další materiály ke stažení ZDE

 

Ke stažení

Hlavní partneři


HAVAS PWC PRESCO MAZAGRANDE PRESCO PRESCO